DOĞAKA HİBE DESTEK PROGRAMI PROJE YAZIMLARI...(HATAY-OSMANİYE-K.MARAŞ)
29.10.2010
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında 2010 yılına ilişkin Kar Amacı Güden Kuruluşlara Yönelik Proje Çağrısı, DOĞAKA web sitesinde yayınlanmıştır...

HATAY-OSMANİYE-K.MARAŞ illerini kapsayan İktisadi Kalkınma Mali Destek Programının genel amacı; özellikle Ar-Ge ve inovasyon içeren kapasite ve istihdam artırıcı ve çevreye duyarlı projelerle bölge ekonomisinin sürdürülebilir gelişmesine katkı sağlanmasıdır.

Bu mali destek programının öncelikleri:

• İşletmelerin modernizasyonu ve rekabet güçlerinin artırılması

• Turizm potansiyeline sahip mevcut doğal, tarihi ve kültürel varlıkların değerlendirilmesi, alt yapılarının iyileştirilmesi, sergilenmesi ve bölge ekonomisine kazandırılması,olarak belirlenmiştir.

İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak 9.000.000 TL olarak belirlenmiş olup, bu kaynağın 4.500.000 TL´lik kısmı Kar Amacı Güden Kuruluşlara yönelik çağrı kapsamında kullandırılacaktır. Çağrı kapsamında proje başına sağlanacak mali destek %50 oranında ve asgari 40.000 TL, azami 400.000 TL tutarında olabilecektir.
ASSER Danışmanlık olarak, DOĞAKA tarafından yayınlanan yukarıda belirtilen proje çağrısına ilişkin proje yazımları, uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.
Detaylı bilgi için sitemizdeki Hibe Projeleri Başlığı altında inceleyebilirsiniz. Kurumunuzda bu programa başvuru yapmak istiyorsanız, iletişim formumunu doldurup göndermeniz veya aramanız yeterlidir.
Bu duyuru 29.10.2010 00:00:00 tarihinde yayınlanmıştır | Görüntülenme Sayısı: 1408